Ankara Lazer Epilasyon

Ankara Lazer Epilasyon

Ataşehir Aikido Salonları

27 Nisan 2016 No Comments

ATAŞEHİR AİKİDO
Şimdi sizlere aikido hakkında biraz genel, biraz da detaylı bilgiler verip, kendi salonumuz ve eğitimimiz hakkında birkaç bilgi vermek isterim.
Aikido Nedir? Ne anlama gelir?
Aikido 3 heceden oluşur. Bunlardan birincisi Ai: uyum, Ki: enerji, Do: Yol, disiplin, öğreti. Yani insan ruhunun uyum yolu, uyum öğretisi anlamındadır.
ataşehir aikido; kendini savunmanın ve taktik bilimi olmanın ötesinde, insanın tam entegre bir insan şekilde ortaya çıkabilmesi için ruhu geliştirmenin, vücudu ve aklı geliştirmenin, insanın fiziksel ve zihinsel gücünü birleştirmenin aracıdır. Aikido bükme ve fırlatma tekniklerinin kullanılması ve saldırganın gücünü ve zarar vermek için hamlelerini ona karşı kullanılmayı amaçladığı için, diğer birçok spordan ayrılır. bununla birlikte karşımızdaki düşmanın bizi tutmasına, sarsmasına, itmesine, vurmasına izin vermeden onun hareketlerini nötrleyebilecek bir biçimde savunma ile tekrarlanan ataklara yanıt verebilmeyi amaçlar ve uygulamaya sokar.

Aikido tekniklerini çok aşırı doğru bir şekilde ve karşımızdaki düşmana artık son deva şekilde kullanmamız gerekebilir, sebebiyse aikido teknikleri öldürücüdür. Aikido da hasım üstünde üstünlük sağlamak için bireyin özellikle eksizksiz bir zihinsel sakinliğe ulaşmasının ve kendi bedeni üstünde kontrolünü geliştirmek önemi vurgulanır.
Aikido’nun Felsefesi konusu için sizlere birkaç bilgi vermek isterim.

ataşehir aikido temelinde felsefesi yatar. Bu felsefeye göre insan hem kendisiyle hem de evrenle uyumlu olmalıdır. Aikido insanları barışa ve sevgiye iter. Karşıt düşünceleri birleştirerek çevresiyle uyumsuz ve saldırgan insan tiplerini nötrlemeye yardımcı olur. Aikido insanın kendisiyle barışık, doğal ve sosyal çeviresiyle uyum içerisinde yaşaması konusunda önemli bir rol oynar.
Siz de Aikido sporunu yaparak hem kendinizi savunabilir, hem de vücudunuzun direncini artırarak, vücudunuz ile barışık bir şekilde yaşayarak güzel bir hayat sürmenize yardımcı olur. ataşehir aikido sizlere bu sporu öğretir ve bu sporun sizlere olan yararını katlayabilir. ataşehir aikido öğretmenlerimiz nezlinde eğitimlerinizi devam ettirebilirsiniz.

  • Published On : 5 sene ago on 27 Nisan 2016
  • Author By :
  • Last Updated : Nisan 27, 2016 @ 7:45 pm
  • In The Categories Of : Genel

Bir Cevap Yazın